Mgr. Tino Janikov – Osobní Trenér
Tino-small

Tino Janikov – kondiční trenér

Narodil a vyrůstal jsem ve východní části Slovenska. V dětství jsem soutěžil v plavání a basketbalu, ale po střední škole jsem si zamiloval skateboarding a gymnastiku. Do Prahy jsem se přistěhoval v roce 2011 za účelem studovat obor tělesná výchova a sport na Karlově Univerzitě. Magisterský titul jsem získal v roce 2017 a momentálně pokračuji v doktorském studiu v oboru Kinantropologie. Ve svém výzkumu se zaměřuji na využití intervalů odpočinku v tréninku výskoku.

V roce 2013 jsem zahájil práci kondičního trenéra v profesionálním basketbalovém klubu USK Praha. Práce pro USK Praha pro mě byla úžasnou zkušeností, která mi pomohla rozvinout mé trenérské dovednosti. Po dobu 6 let jsem byl odpovědný za sestavování a realizaci kondičního programu a současně jsem se podílel na rehabilitaci profesionálních a mládežnických hráčů po zranění. Od roku 2018 pracuji na pozici kondičního trenéra národních basketbalových družstev české republiky mužů do 17 a do 18 let.

Od roku 2017 jsem hrdou součástí Advance Training, kde trenéři a terapeuti z různých oblastí spolupracují, aby pomohli klientům dosáhnout jejich zdravotní a výkonností cíle.

Vzdělání

Ph.D. kandidát – Kinantropologie – Fakulta tělesné výchovy a sportu, Univerzita Karlova (plánované dokončení 2023)

Magisterský titul – Tělesná výchova a sport – Fakulta tělesné výchovy a sportu, Univerzita Karlova (2017)

Bakalářský titul – Tělesná výchova a sport – Fakulta tělesné výchovy a sportu, Univerzita Karlova (2015)

McGillová Metoda Level 3 – Trénink pro vysoký výkon: Progrese zad od bolesti k výkonu (Stuart McGill, 2019)

McGillová Metoda Level 2 – Diagnostika: Směřování k přesné diagnostice (Stuart McGill, 2019)

McGillová Metoda Level 1 – Základ pro záda bez bolesti (Stuart McGill, 2017)

Dynamická Neuromuskulární Stabilizace (DNS) – Sportovní Kurz II (Pražská škola rehabilitace, 2019)

Dynamická Neuromuskulární Stabilizace (DNS) – Sportovní Kurz I (Pražská škola rehabilitace, 2018)

Basketballová Kondiční Příprava (Francesco Cuzzolin, 2018)

Fyziojóga (Fyziofitness Černošice, 2018)

4Q super workshop (Jan Hutnan, 2018)

Udržení sportovců ve vrcholné formě (Robin Ladauge, 2017)

Úvodní kurz Spiraldynamik – Chůze (Štěpán Haškovec, 2017)

Běhání bez zranění (Emily Splichal, 2017)

Naboso flow (Emily Splichal, 2017)

Instruktor fitness (Univerzita Karlova, 2017)

Totalgym power věž (Vladimír Valouch, 2017)

KPR/AED certifikace (Life Support s.r.o., European Resuscitation Council, 2017)

Functional Movement Screen (FMS) Level 2 (Functional Movement Systems, 2016)

Functional Movement Screen (FMS) Level 1 (Functional Movement Systems, 2016)

Spirální stabilizace 1A, 1B, 1C, 1D (SM Systém, 2016)

Trenér vzpírání 3. třídy (Český svaz vzpírání, 2016)

Kondiční příprava ve sportu (Univerzita Karlova, 2016)

Instruktor volnočasových aktivit se specializací Osobní a kondiční trenér (Univerzita Karlova, 2016)

Výživa a výživové poradenství (Univerzita Karlova, 2015)

Nutriční poradenství v praxi (Univerzita Karlova, 2015)

Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví (Univerzita Karlova, 2015)

Stimulace pohybových schopností a jejich rozvoj v tréninku dětí – síla, koordinace, rychlost (Univerzita Karlova, 2014)

Kompenzační cvičení u dětí a mládeže ve sportovní praxi (Univerzita Karlova, 2014)

Konference

2020 – Scientia Movens – mezinárodní studentská vědecká konference (Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, Praha, Česká republika) PŘÍSPĚVEK: „Nárazové síly při opakovaných přeskocích překážky signifikantně převyšují nárazové síly při výskocích na stejně vysokou bednu.“

2019 – 24. ECSS kongres (European College of Sport Science s Univerzitou Karlovou, Praha, Česká republika) PŘÍSPĚVEK: „Rozdíly mezi maximální rychlostí, maximální silou, výškou výskoku a hloubkou protipohybu: skoky přes 50 cm překážku a na 50 cm bednu.“

2018 – Barça kongres o sportovním výkonu: Síla v týmových sportech (Barça Innovation Hub, Barcelona, Španělsko)

2018 – 6. mezinárodní konference NSCA – Propojování sportovní vědy a aplikace (NSCA Španělsko, Madrid, Španělsko) PŘÍSPĚVEK: „Limitovaný vztah mezi asymetrií vertikální produkce síly a asymetrii horizontální změny směru u hráčů fotbalu.“

2018 – DNS kongres s mezinárodní účastí – Medicína pohybového systému ve sportu (Pražská škola rehabilitace, Praha, Česká republika)

2017 – MOSTY VIII – mezinárodní trenérská konference (Trenérsko-metodická sekce a Unie profesionálních trenérů Českého olympijského výboru, Praha, Česká republika)

2017 – Scientia Movens – mezinárodní studentská vědecká konference (Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy, Praha, Česká republika) PŘÍSPĚVEK: „Vybrané rychlostní charakteristiky u hráčů basketbalu kategorie do 14 let.“

2017 – Študentská vedecká aktivita – mezinárodní studentská vědecká konference (Filozofická fakulta Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici, Banská Bystrica, Slovensko) PŘÍSPĚVEK: „Porovnání mladých hráčů basketbalu z hlediska vybraných antropometrických a rychlostních charakteristik.“

2015 – MOSTY III – mezinárodní trenérská konference (Trenérsko-metodická sekce a Unie profesionálních trenérů Českého olympského výboru, Praha, Česká republika)

REFERENCE

„Měl jsem možnost pracovat s Tinem přes 2 roky, na každodenní bázi. Tréninky mají smysl a jsou propracované do detailů. Důležité je to, že u každého cviku mi bylo vysvětleno, co je jeho podstatou a na co přesně si dát pozor s ohledem na přetížení či riziko zranění. Spolupráce si velmi vážím a všem vřele doporučuji! Výsledky se po tvrdé a důsledné práci objeví.“ David Chaloupka – basketbalista, Northern New Mexico College Basketball, New Mexico, USA (2018)

„S Tinem jsem měl možnost spolupracovat v basketbalovém klubu USK Praha. Je to mladý a slibný trenér. Několik krát mi během tréninku v posilovně vnuknul nové nápady a ukázal nové triky. Je to taky dobrý člověk, vždy ochotný pomoct.“ Igor Josipović – basketbalista, OKK Spars, Sarajevo, Bosna and Hercegovina (2018)

„S trenérem Tinem jsem spolupracoval po dvou vážných zraněních kolen. Jeho detailní znalosti byli jedním z klíčových faktorů v mém pooperačním procesu. Jeho každodenní práce mi pomohla dostat se zpět do vrcholového sportu.“ Ondřej Sehnal – basketbalista, Basketbal USK Praha, Praha, Česká republika (2017)

„Osobní přístup je na prvním místě. Tréninky přímo ušité na míru, a hlavně dopodrobna vysvětlené. Lehce se dá pochopit na co se zaměřit a jak cviky provádět správně. Výborná spolupráce a domluva, určitě doporučuji.“ Kryštof Chaloupka – basketbalista, Basketbal USK Prague, Praha, Česká republika (2017)

„Kvalitnější přípravu na sezonu jsem ještě neměl. Každý trénink byl pečlivě promyšlený a příjemně náročný.“ Robert Králíček – basketbalista, The Woodstock Academy Basketball, Connecticut, USA (2017)